• Świece do ucha Hopi z dodatkiem wyselekcjonowanych naturalnych aromatów zapachowych

Świecowanie uszu jest terapią wspomagającą leczenie przypadłości typu ból ucha, zapalenie zatok, ból głowy

Świecowanie uszu jest jednym z zabiegów medycyny naturalnej, który, jak wiele innych, podobnych zabiegów, wywodzi się przede wszystkim z Azji i krajów takich jak Indie, Chiny, czy Tybet oraz od amerykańskich Indian, w tym Indian Hopi, od których pochodzi stosowana nazwa świec – świece do uszu Hopi. 

Podstawowym powodem stosowania świec do świecowania uszu jest nadmiar woskowiny, który właśnie z pomocą świec można usunąć. Świeczki do uszu mogą pomóc również osobom zmagającym się z różnego rodzaju schorzeniami nie tylko samych uszu, lecz też gardła bądź nosa. Warto świecować uszy przy zapaleniu zatok, przeziębieniach, bólach głowy i migrenach.

Na czym jednak polega zabieg świecowania? 

Pacjent powinien położyć się na boku z podłożoną pod głowę poduszką. Następnym krokiem jest rozpalenie samej świecy. Rozpaloną świecę do uszu Hopi umieszcza się w uchu na głębokości około 1 cm, po czym należy poczekać do jej wypalenia się. W tym czasie wewnątrz świecy będą zbierać się zanieczyszczenia wydostające się z małżowiny usznej. Cały proces spalania to z reguły ok. 15 minut, po których możemy wyjąć z ucha niewypaloną część świecy (posiada ona naniesiony znacznik określający dolną granicę spalania). Dzięki spalaniu świecy do uszu Hopi wytwarza się podciśnienie, które wyciąga z ucha pacjenta zanieczyszczenia i reguluje ciśnienie w zatokach. Ucho pacjenta otrzymuje też wiele korzystnych dla zdrowia substancji zawartych w świecy, takich jak ekstrakty miodowe, czy zioła.