• Kartridże do tatuażu T-Tech Generacja C to pierwsza generacja igieł z silikonową opaską

T-Tech Gen C Sample Tattoo 1T-Tech Gen C Sample Tattoo 2T-Tech Gen C Sample Tattoo 3T-Tech Gen C Sample Tattoo 4

Kartridże do tatuażu T-Tech pierwszej Generacji "C" niezawodne igły znane od lat

Igły z pierwszej generacji Gen C zostały po raz pierwszy zaprezentowane publicznie w 2010 roku. Inżynierowie T-Tech opracowali praktyczny projekt systemu kartridży wykonanych w całości z wysokiej jakości materiałów medycznych takich jak: (igły) stal chirurgiczna- powszechnie stosowana do produkcji przedmiotów medycznych oraz obudowa igły (kartridż) z plastiku klasy medycznej- stosowanego np. do produkcji strzykawek infuzyjnych.

Odpowiednia budowa wkładu igłowego T-Tech ma na celu ustabilizowanie igły podczas użycia. Naszym innowacyjnym elementem jest zastosowanie silikonowej opaski wewnątrz wkładu a nie membrany. Ze względu na dużą prędkość maszyn do tatuowania pozycjonowanie opaski silikonowej klasy medycznej utrzymuje igłę bliżej podstawy dziobu końcówki kartridża, stabilizując w ten sposób jej pozycję. Ta konstrukcja zapewnia również lepszy przepływ atramentu i większą precyzję penetracji skóry.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo podczas korzystania z jednorazowych wkładów igłowych T-Tech, igła automatycznie cofa się po odłączeniu od uchwytu. Sala montażowa została specjalnie zbudowana dla firmy T-Tech Tattoo Device Inc. zgodnie ze standardami Cleanroom ISO 8. Wszystkie wkłady są sterylizowane tlenkiem etylu w warunkach laboratoryjnych i pakowane osobno.

Każde opakowanie T-Tech zawiera 20 indywidualnie pakowanych i sterylizowanych wkładów igłowych T-Tech Tattoo. Artykuły są gotowe do użycia i mają 2-letni okres trwałości. Każde opakowanie blistrowe zawiera indywidualne, czytelne etykiety wskazujące sterylizację, typ konfiguracji, a także datę ważności.

Każdy kartridż składa się z czterech oddzielnych części:

1. Obudowa kartridża
Wyposażona jest w otwarty dziób, który umożliwia pełny widok ostrza igły podczas sesji. Ta konstrukcja zapobiega także tworzeniu się kałuż atramentowych w kontakcie ze skórą, przyczyniając się tym samym do lepszej widoczności i precyzji dla artysty. Konstrukcja dziobu jest tak pomyślana aby była cieńsza w dolnej części (jest specjalnie ścieniowana)- tej części, która styka się ze skórą. Powoduje to, że ostrze igły jest praktycznie trzymane bliżej dolnej krawędzi dziobu co pozwala prowadzić zestaw blisko skóry oraz dokładnie widzieć, dokąd zmierza igła. Do produkcji używana jest precyzyjna technologia formowania wtryskowego- daje to spójność kartridża, dzięki czemu produkt końcowy jest solidny, spójny i bezpieczny w pracy.

2. Silikonowa opaska
Mając na uwadze jakość, zastrzeżona konstrukcja wkładów igłowych Gen C skupia się na kontrolowanej osiowej i promieniowej sile w celu stabilizacji. Opaska silikonowa dzięki swoim patentom dodaje płynności i niskiej oporności podczas tatuowania. Rodzaj silikonu wybrany dla tej części to odpowiednio dobrany materiał zapewniający miękkość. Ta funkcja pozwala artystom pracować z mniejszą prędkością / napięciem na swoich maszynach.
Siły promieniowe i osiowe prowadzą igłę bliżej dziobu po wewnętrznej jego stronie. Działa to poprzez precyzyjne pozycjonowanie i rozciąganie wewnętrznej elastycznej opaski wewnątrz wkładu. Ta funkcja umożliwia dwie rzeczy:
- igła pozostaje blisko końcówki, dlatego podczas tatuowania artysta może precyzyjniej poprowadzić igłę wzdłuż konturu tatuażu.
- igła nie kołysa się, co ułatwia dokładność tatuowania, niezależnie od stylu tatuażu, czy to w linii, w pociągnięciach, w kółkach, czy w inny sposób.

3. Tylna blokada
W przeciwieństwie do wielu konstrukcji na rynku, kanał prowadzący i część igielnicy mają małą prostokątną konstrukcję zamiast okrągłej, aby zapobiec obracaniu się igły. Ta funkcja wzmacnia dodatkową precyzję i stabilizację igły w połączeniu z elastycznym mechanizmem taśmowym i dopasowanymi dziobami dla igły w każdym wkładzie.
Mechanizm twist lock na wkładach igłowych T-Tech umożliwia naszemu produktowi prosty, oszczędzający czas montaż na uchwycie. Zamek pasuje do większości konwencjonalnych uchwytów i ustawień maszyny. Aby zainstalować wkład, musisz włożyć go w uchwyt i przekręcić w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Ta funkcja umożliwia artystom szybkie i bezpieczne przełączanie się między konfiguracjami podczas sesji tatuażu.

4. Igły
Spójność konfiguracji igieł jest ważnym aspektem sprawdzanym przez zespół kontroli jakości. Podczas procesu sprawdzania każdą igłę sprawdza się za pomocą kilku narzędzi powiększających, aby zapewnić odpowiednie i powtarzalne "ubicie" igieł w zestaw, prostość igieł oraz odpowiednią długość i ostrość ostrzy.

Główna zaleta kartridży T-Tech Gen C to prostota.
Bez udziwnień, bez membrany, bez konieczności posiadania mocnych maszyn.
Igła chodzi płynnie już na najniżej ustawionych parametrach maszyny.

W ofercie do wyboru zestawy:

Kontur
Zestawy igieł skonfigurowanych w idealnie okrągły kształt z długimi ostrzami (powyżej 4mm), aby utworzyć zestaw perfekcyjnie skupiony w punkt. Pozwala to na uzyskanie idealnych konturów bez śladów tuszu po bokach.

Bugpin Kontur
C 10 (##) RL
Średnica igły 0,30mm, ostrze o długości 4,0mm.
Świetnie nadają się do linii, precyzyjnych prac, już minimalne ustawienia maszyny wprawiają nasze konturowe bugpiny w ruch. Tatuaż kobiecy, delikatny, wrażliwe miejsca- wszędzie tutaj to dobry wybór.

Kontur
C 12 (##) RL
Średnica igły 0,35mm, ostrze o długości 4,0mm.
Świetnie nadają się do wszystkich konturów a przy zastosowaniu większej konfiguracji igieł można je dodatkowo stosować do wypełniania bardzo małych obszarów. Wszechstronne igły do linii.

Kontur Tight
C 12 (##) RLT
Średnica igły 0,35mm, ostrze o długości 6,0mm.
Wyjątkowo długie ostrza 6mm czynią z naszych konturów tight niespotykany nigdzie indziej zestaw. Można nimi robić kontury w  najmniejszych z małych tatuaży. Wszędzie tam gdzie bardzo cienka kreska ma pierwszorzędne znaczenie to dobry wybór.

Okrągłe Cienie
Igły w okrągłym kształcie, podobne do linerów (igieł konturowych), ale z krótszymi ostrzami i bez skupienia w punkt aby uzyskać kształt szczoteczki i więcej przestrzeni między igłami.

Okrągłe Cienie
C 12 (##) RS
Średnica igły 0,35mm, ostrze o długości 1,8mm.
Oldschoolowe igły zlutowane na okrągło które są idealne do dokładnych wypełnień małych tatuaży. Znajdują zastosowanie przy cieniowaniu i wypełnianiach zwłaszcza w miejscach gdzie łopata magnum to za duży zestaw. Można nimi robić też grube kontury np. duże napisy w jednym przelocie.

Magnum
Magnum to igły skonfigurowane niczym skrzyżowane palce dłoni, aby zapewnić lepsze rozproszenie atramentu podczas tatuowania.

Magnum
C 12 (##) M1
Średnica igły 0,35mm, ostrze o długości 1,8mm.
Oryginalne Magnum T-Tech świetnie nadają się do kolorowego wypełniania dużych powierzchni, cieniowania średnich i dużych wzorów, a także blendowania kolorów. Magnum tzw. standard jak to dawniej przy lutowanych igłach było. Fajne igły do oldschoolowych wzorów.

Soft Magnum
Igły Soft Magnum (inaczej nazywane round) skonfigurowane niczym skrzyżowane palce dłoni i zaokrąglone po bokach. Taka konfiguracja zapewnia lepsze rozproszenie atramentu podczas tatuowania oraz dzięki łukowemu zlutowaniu (zobacz zdjęcia) igły pozwalają pracować całą powierzchnią danego zestawu nawet przy ugięciu skóry. Wszystko to w jednym celu- aby tatuowanie stało się gładsze i powodowało mniejsze uszkodzenia skóry. 

Bugpin Soft Magnum Long Taper
C 10 (##) RM-L
Średnica igły 0,35mm, ostrze o długości 3,5mm.
Igły do tatuażu które są idealne do bardzo dokładnego cieniowania i wypełniania zwłaszcza w miejscach i u osób szczególnie wrażliwych.

Soft Magnum Long Taper
C 12 (##) RM-L
Średnica igły 0,35mm, ostrze o długości 3,5mm.
Igły które są idealne do ładowania kolorów na dużych powierzchniach, cieniowania dużych i bardzo dużych wzorów oraz do przejść tonalnych między kolorami. Ostrze Long Taper, szybkie wypełnianie grubszej skóry.

Soft Magnum
C 12 (##) RM
Średnica igły 0,35mm, ostrze o długości 1,8mm.
Igły magnumy takie jak dawniej. Oldchoolowa długość ostrza 1,8mm. Trzeba mocniej docisnąć ale nie harata tak skóry. Fajnie podaje kolor, który lepiej siada i łatwiej się później wygaja.