• Moksa jest dalekowschodnim sposobem na poprawę stanu zdrowia

Moksa to terapia ogrzewania punktów witalnych na ciele

W medycynie chińskiej ten alternatywny dla zachodniego sposób poprawiania stanu zdrowia jest niezwykle popularny. Dlatego produktów moksa nie mogło zabraknąć w naszym asortymencie.

Jakie są rodzaje moksowania?

  • Moksowanie na skórze w połączeniu z akupunkturą – specjaliści stawiają moksę na końcu igły do akupunktury, dzięki czemu igła rozgrzewa się maksymalizując efekt.
  • Moksowanie na skórze bez akupunktury – kawałki moksy są przytwierdzone do specjalnej podstawki z plastrem. Plastry pozwalają na poprawną aplikację na skórze. Nie bój się oparzeń – w tej metodzie moksę zdejmuje się zaraz przy dopaleniu moksy do podstawki.
  • Moksowanie poprzez cygara – cygara z piołunem chińskim są wykorzystywane także do rozgrzewania. Terapeuta zbliży końcówkę rozżarzonego cygara do skóry i oddali ją, powtarzając ruch kilka razy, lub będzie trzymać końcówkę przy skórze i wykonywać ruchy góra-dół. 

W naszym asortymencie dostępne są wszystkie produkty niezbędne do moksowania w którejkolwiek z metod. Oferujemy moksy na podstawkach – na końcu których znajdują się plasterki- ułatwią one przytwierdzanie moksy do skóry. Proponujemy także cygara z czystego piołunu chińskiego bądź piołunu z dodatkiem ziół. Dzięki temu możesz wybrać cygaro o dowolnej intensywności zapachu i dobrać je zależnie od Twoich indywidualnych preferencji. Wszystkie rodzaje moksy są dostępne w wersji dymnej i bezdymnej. Wersja bezdymna jest dedykowana osobom, które unikają drażniących zapachów lub chcą wykonywać zabieg w pomieszczeniu o słabej wentylacji. W naszym asortymencie nie brakuje także specjalnej podstawki do moksy.