• Igły do akupunktury i medycyna naturalna - Lesens Medical

Lesens Medical - sprzedajemy igły do akupunktury Shen Long oraz akcesoria do medycyny naturalnej

Witamy serdecznie na stronie internetowej naszego sklepu. To najlepsze miejsce, w jakie mogłeś trafić, jeśli jesteś zainteresowany profesjonalnymi produktami do akupunktury oraz innych metod medycyny naturalnej. Jesteśmy doświadczoną rodzinną firmą, która od ponad 15 lat dostarcza igły do akupunktury do profesjonalnych gabinetów. Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

Akupunktura – dlaczego warto?

Leczenie akupunkturą opiera się na przekonaniu, że poszczególne obszary naszej skóry połączone są z wewnętrznymi organami, a ich nakłuwanie może wpływać na działanie danego organu. Akupunktura może pomagać w przywróceniu równowagi fizjologicznej ciała, wzmocnić układ immunologiczny, pobudzić układ krwionośny, a także łagodzić ból. Akupunktura ma na całym świecie tysiące zwolenników, chętnie korzystających z jej zbawiennego wpływu. Rekomendujemy chińskie igły do akupunktury, ponieważ to właśnie z tym krajem nierozerwalnie związana jest opisywana metoda leczenia i to właśnie tam używano jej już nawet 4000 lat p.n.e. Na początku za igły służyły ich odpowiedniki wykonywane z kamienia, kości, czy brązu, w późniejszym okresie z żelaza i stali. Dziś w związku z rozwojem technologii i znacznie lepszym dostępem do różnego rodzaju materiałów i narzędzi, akcesoria do akupunktury wykonywane są przez profesjonalnie zajmujące się tym firmy, a tworzy się je w ten sposób, aby były w pełni bezpieczne dla użytkownika oraz pacjenta.

Igły do akupunktury różne rodzaje

Nie można by było mówić o zabiegach akupunktury bez jej nieodłącznego elementu, czyli igieł. Przede wszystkim należy wybrać igły profesjonalne, stworzone do celów akupunktury, użycie wszelkich innych byłoby niebezpieczne. Wybór igieł do akupunktury nie jest sprawą tak łatwą, jak mogłoby się to na pierwszy rzut oka wydawać. Występuje kilka rodzajów igieł o różnej budowie, co ma wpływać nie tylko na sam komfort i przebieg zabiegu, ale też na jego rezultat. Uważa się bowiem, że podczas akupunktury przez igłę przebiega energia Qi z organizmu. To, w jaki sposób przebiegać będzie owa energia, zależy w dużej mierze od tego, jaką igłę zastosujemy. Igły do akupunktury posiadają uchwyt, umożliwiający wygodną i precyzyjną pracę terapeucie. To, z czego wykonany jest uchwyt, wpływa na przepływającą energię. Stosowane są uchwyty metalowe, srebrne, plastikowe, a czasami nawet złote. Uchwyt może być ponadto zakończony pętelką. Przyjęło się przekonanie, że uchwyty bez pętelki rozpraszają energię Qi, pętelka zaś zawraca energię i kieruje ją do organizmu. Do innych istotnych elementów budowy igły należy zaliczyć prowadnice. Z nimi, łatwiej będzie poradzić sobie podczas pracy z długimi igłami. Kolejną sprawą jest odpowiednie pakowanie igieł do akupunktury które pozwala je umieścić w opakowaniu jako sterylny, bezpieczny dla zdrowia produkt medyczny. Igły pakowane po kilka sztuk będą bardziej przydatne np. w gabinetach, gdzie zużywa się ich większą liczbę i utrata sterylności po otwarciu opakowania nie będzie zagrożeniem, ponieważ igły szybko są wykorzystywane. 

Igły chińskie, japońskie i koreańskie mix typów

Ze względu na m.in. wymienione powyżej cechy budowy igły do akupunktury można podzielić na trzy podstawowe rodzaje: japońskie, chińskie i koreańskie. Igły chińskie posiadają pętelkę oraz rękojeść owiniętą drutem – wykonane z tego samego materiału. Igły koreańskie nie różnią się pod względem uchwytu od chińskich, lecz nie posiadają pętelki. Igły japońskie natomiast różnią się uchwytem – wykonany on jest ze spłaszczonej i zaciśniętej na igle rurki.

Jesteśmy nie tylko sklepem z igłami do akupunktury – dzięki naszym produktom możesz zadbać o swoje zdrowie oraz zbliżyć się do natury. Lesens Medical to profesjonalna i bezpieczna oferta produktów medycyny naturalnej zarówno na użytek indywidualny, jak też do profesjonalnych gabinetów. Zapewniamy dostęp do artykułów najlepszych marek oraz atrakcyjne ceny. Skorzystaj z naszej wiedzy, doświadczenia oraz bogatego asortymentu.

Lesens Medical - Lecznicza Moc przed Tobą!