• Bańki chińskie oraz tradycyjne bańki szklane z dobrej jakości materiału to gwarancja dobrej terapii

Gumowe bańki chińskie oraz plastikowe bańki bezogniowe to akcesoria znane z wysokiej skuteczności działania

Medycyna chińska jest źródłem wiedzy o zdrowiu – pozwala nam na wspomaganie zwykłych metod leczenia bądź wykorzystanie alternatywnych sposobów. Jednym z częściej użytkowanych, są własnie bańki chińskie. 

Właściwości baniek chińskich z silikonu

Silikon wykorzystany do produkcji tych baniek to wysokiej jakości materiał, bezpieczny dla zdrowia Twojej skóry. Jest także lepszą alternatywą dla tańszych baniek gumowych, które częściej pękają, uczulają i mogą być nieprzyjemne w dotyku. Silikonowe bańki chińskie z dobrej jakości materiału to gwarancja odpowiedniego poziomu miękkości i trwałości – bańki zachowują swoje właściwości przez wiele lat. Dodatkowo są bezzapachowe, polecamy je więc osobom, które są wrażliwe na mocne zapachy gumy.
Bańki chińskie silikonowe świetnie sprawdzają się do masażu. Jeżeli borykasz się z niewydolnością układu limfatycznego i chcesz poradzić sobie z gromadzeniem wody w organizmie, wybierz masaż bańkami chińskimi. Posuwiste ruchy na nogach i rękach wykonywane w kierunku węzłów chłonnych pomogą odciążyć Twoje ciało z nadmiaru wody. Dodatkową korzyścią z masażu bańkami chińskimi jest zwalczanie cellulitu, dlatego wiele osób decyduje się na masaże z bańkami w sezonie wiosennym i letnim.    

Bańki plastikowe bezogniowe - zalety 

W naszym asortymencie znajdziesz nie tylko bańki silikonowe, ale także plastikowe. Jest to zestaw specjalnych baniek próżniowych, inaczej nazywanych bezogniowymi. Nazwa ta powstała, aby odróżnić nowoczesne bańki od tradycyjnych, w których stwarzano próżnię za pomocą ognia. Jak działają bańki próżniowe? Przykładamy je do skóry tak samo, jak rodzaj silikonowy. Bańka ma podobny kształt, lecz jest zakończona niewielkim wentylem, przez który wysysa się powietrze – wentyl jest uzupełniony gumową pompką. Bańki układamy na plecach przykładając je do skóry, należy też pamiętać o omijaniu okolicy kręgosłupa. Bańki pozostawiamy na kilkanaście minut, wpływają one rozgrzewająco na ciało. Pobudzają nerwy, dzięki czemu wspomagają układ odpornościowy organizmu.