• Plastry do tapingu to metoda fizjoterapeutyczna o wysokim poziomie skuteczności

Plastry Kinesio są terapią na ból nóg, rąk, pleców, barków na obrzęki i schodzenia mięśni

Taping, zwany także plastrowaniem, to sposób na odciążenie mięśni i niwelowanie bólu. Nasze mięśnie mogą być przeciążone, szczególnie, jeżeli intensywnie uprawiamy aktywność fizyczną lub doznaliśmy kontuzji. Plastry wspomagają rehabilitację mięśni, mają też właściwości stabilizujące stawy. Dlatego taping jest stosowany w fizjoterapii urazów, fizjoterapii przeciwbólowej, a także w leczeniu pediatrycznym, ortopedycznym i innych. W naszym asortymencie znajdziesz wysokiej jakości plastry Kinesio tape w rozsądnych cenach. 

Taping z wytrzymałą, elastyczną taśmą

Dobra taśma do tapingu powinna być wytrzymała, a jednocześnie na tyle elastyczna, aby rozciągać się bez ryzyka zerwania. Dzięki temu obejmiemy większy fragment kończyny. Zalecamy przyklejanie plastrów wzdłuż, czyli tak, jak naturalnie rozciągają się mięśnie naszego organizmu. Możesz mieć pewność, że nasz plaster dobrze dopasuje się do ciała. Przetestowaliśmy bardzo wiele plastrów od kilkunastu producentów i jedne albo nie trzymały albo znowu inne "odrywały" skórę przy zdejmowaniu powodując jej poważne urazy. Dlatego też w trosce o ergonomię aplikacji, późniejszego noszenia i zdrowia pacjenta oferujemy plastry które pozbawione są tych wad.

Dobrze wykonany taping redukuje ból po kontuzji – nie promieniuje on na całą kończynę czy obszar ciała, a jest zniwelowany wyłącznie do faktycznego punktu kontuzjowanego.
Taping jest doskonałym sposobem na zapobieganie nie tylko bólowi, ale także obrzękom. Z tego samego powodu lekarze zalecają plastrowanie medyczne osobom po zabiegach i operacjach. Plastrowanie często staje się elementem rehabilitacji. 

Taśmy do tapingu sportowego

Oferujemy wybór różnych taśm kinesio do plastrowania. Zostały one wyprodukowane z wysokiej jakości materiału i wytrzymują na skórze nawet kilkanaście dni, dzięki czemu jest to inwestycja korzystna nie tylko dla Twojego zdrowia, ale także dla portfela. Możesz bez obawy brać prysznic lub kąpiel z taśmami na skórze, ponieważ są one wodoodporne. Plastry pozwalają oddychać skórze, dzięki czemu ich noszenie nie sprawia dyskomfortu. Plastry nie zostały nasycone żadnymi substancjami, które wnikałyby do organizmu poprzez skórę.

Taśmy są odpowiednie na bóle nóg, rąk, pleców, obrzęki, schorzenia palców, dyskopatie, bóle barków i na wiele innych przypadłości. To prosty sposób, który pomoże niskim kosztem zadbać o zdrowie Twojego organizmu.